Vianočná kapustnica na fare v Trnovci

27.12.2014 00:00

Vo vianočnom období sme si naplánovali pokračovanie pekných tradícií, ktoré v našich farnostiach existovali za pôsobenia predchádzajúcich správcov. V sobotu 27.12.2014 sa sv. omšou o 12:00 začalo stretnutie veriacich oboch farností známe ako Vianočná kapustnica. Hojný počet veriacich na sv. omši predznamenal, že presné poludnie vyhovuje ako čas sv. omše, ani príliš skoro, ani príliš neskoro. Po sv. omši sme sa presunuli do vykúrenej fary v Trnovci, kde sa už finišovalo s prípravami. Vytvorili sme krásne spoločenstvo, podľa slov Sv. písma "jedno srdce a jedna duša".

Na úvod pán farár požehnal víno, pretože bol sviatok sv. Jána a k tomuto sviatku sa viaže práva takáto pekná tradícia. Slovami "Pite lásku sv. Jána" začalo naše spoločené stretnutie. Veriaci aj z Trnovca aj z Prosieka si mali v tomto krásnom vianočnom čase čo povedať. Výborná kapustnica, ktorú pripravili manželia Fiačanovci, Majka, Milky, Janko a mnohí iní dobrovoľníci, bola vynikajúca. Privítali sme medzi sebou aj veriacich z Liptovskej Sielnice, ktorí boli na sv. omši a tiež prijali pozvanie.

V takejto rodinnej, sviatočnej a vianočnej atmosfére nám ubiehal celý deň. Na fare sa vystriedali mnohí veriaci a mnohí ešte nemohli prísť, tak sa na nich tešíme nabudúce.

Na záver chceme poďakovať všetkým, ktorí sa pričinili o túto vydarenú akciu, či už varili, piekli, upratovali alebo len prišli - čo bol náš hlavný zámer. Tešíme sa na ďalšie podobné stretnutia.