V roku sv. Martina v Spišskej Kapitule

15.07.2017 00:00

V sobotu 15. júla 2017 sme sa vybrali autobusom na Spišskú Kapitulu, kde sa konala dekanátna púť pri príležitosti jubilejného roka sv. Martina. Zišlo sa nás okolo 40 z rozličných dedín a farnosti: Liptovská Anna, Prosiek, Liptovský Trnovec, Liptovská Sielnica, Liptovské Matiašovce, Liptovské Kľačany, Kvačany a Liptovský Mikuláš. Pán farár Patrik sa zvlášť tešil z účasti detí a mladých, ktorí sa nechali prehovoriť, napriek počiatočnej neochote zúčastniť sa púte. Pred sv. omšou nás Patrik, piatak zo seminára, sprevádzal po budove biskupského úradu, vysvetlili nám jeho zákutia a históriu. O 10:00 slúžil v Katedrále sv. Martina sv. omšu otec biskup Andrej spolu s kňazmi, ktorí prišli so svojimi veriacimi. Prišli veriaci z dekanátov Liptovský Mikuláš aj Ružomberok. V kázni pán farár Ján Garaj zaujímavo rozpáral o sv. Martinovi a o tom, ako máme zvládať hraničné situácie medzi dobrom a zlom. Po sv. omši sme išli pozrieť pána farára Zoltána Reitera do Zeleného domu, v ktorom bývajú kňazi na dôchodku, a tiež sme sa išli pomodliť na cinotrín, na ktorom je pochovaný biskup František Tondra aj Michal Pačnár, bývalý správca farnosti Liptovský Trnovec. Naše kroky ďalej smerovali na Spišský hrad, kde sme sa ponorili do histórie, a tiež sme si v kaplnke zaspievali známe náboženské pesničky. Na záver sme ešte navštívili trhy v Spišskej Novej Vsi. Mnohé deti využili adrenalínové atrakcie a povozili sa na kolotočoch. Tiež sme mnohí vystúpili na najvyššiu kostolnú vežu na Slovensku. Po krásne prežitom dni sme Pánu Bohu ďakovali za krásne spoločenstvo a tešíme sa na ďalšie aktivity.

fotogaléria