Spomienka na jesenné prázdniny

30.10.2014 00:00

Jesenné prázdniny ponúkli deťom trocha oddychu od školy a voľného času. O tom, že sa dá tento čas využiť nielen pred počítačom, sme sa presvedčili naplno počas všetkých štyroch dní voľna. Všetko to začalo ešte pred prázdninami, v utorok, kedy sme sa s miništrantami z Trnovca vybrali na bobovú dráhu. Využili sme posledné dni jesene, než dráhu rozobrali, aby sa čakalo na prvý sneh a spustenie lyžiarskej sezóny.

V predvečer prvého voľného dňa sme sa o ôsmej večer vybrali na adrenalínový pochod lesom nad Liptovskou Annou. Svietili sme si mobilmi a čelovkou a naším cieľom bola krásna skala nad Annou - Čereňová. Keď sme sa dostali hore, naskytol sa nám úžasný pohľad na nočný Liptov ožiarený svetlom hviezd a dediny a ulice lemované verejným osvetlením. Prežili sme spolu krásny čas.

V prvý deň prázdnin, vo štvrtok 30.10.2014, sme sa s Dávidom a Erikom vybrali využiť jednu z posledných možností otvorených turistických chodníkov v Tatrách a pokoriť vrch, po ktorom túži každý turista - Kriváň. Za nádherného počasia sme vystúpili na vrchol a obdivovali sme Božiu múdrosť a krásu. Aký krásny musí byť Boh, keď jeho dielo je také úchvatné! Po zdolaní Kriváňa sme sa rozhodli, že v turistických potulkách budeme pokračovať, lebo na niečo tak krásne sa človek jednoducho nemôže "vykašlať".

Na druhý deň, v piatok 31.10.2014, sme vymenili partiu a turistický cieľ. S deťmi z Prosieka sme zamierili na Sinú - krásny výhľadový kopec nad Liptovským Mikulášom. Pridali sa ku nám aj prázdninujúci zo Svitu. Dievčatá aj chlapci statočne kráčali hore, a odmenou nám bola rozprávková inverzia - nad nami čisté nebo a lúče hrejivého slnka, dookola krása Božej prírody a pod nami oblačné more. Zážitok, na ktorý sa nedá zabudnúť. Keď sme zišli naspäť ku autám, ani sa nám nechcelo veriť, že hore bolo tak krásne, keď dolu bolo tak škaredo. Deň sme zakončili chutnou večerou a mládežníckou sv. omšou, na ktorej sme vďaka miništrantom z Prosieka dosiahli nový rekord - 13 miništrantov, a museli sme do svätyne pridávať lavice.

Na Slávnosť všetkých svätých sme sa zúčastnili na sv. omši aj na popoludňajšej pobožnosti na cintoríne a trochu sme si oddýchli. V nedeľu sme sa spoločne vybrali do Svitu, aby sme s priateľmi a miništrantami zo Svitu oslávili narodeniny Miramky a využili ešte krásny deň na krátku vychádzku do prírody. Naším cieľom bol Kozí kameň nad Svitom, z ktorého sa nám naskytol pekný pohľad na Vysoké Tatry aj západ slnka.

Celé prázdniny sme prežili spoločne, zažili sme krásne chvíle, zoznámili sme sa s novými priateľmi a presvedčili sme sa, že takto je to oveľa krajšie ako za počítačom alebo pred televízorom. Tešíme sa na ďalšie zaujímavé nápady, výlety a stretnutia.

 

zachytené fotoaparátom