Historické rekolekcie v Trnovci

20.09.2016 00:00

V utorok 20.9.2016 sa v našej farnosti v Liptovskom Trnovci uskutočnili asi prvé historické rekolekcie kňazov liptovských dekanátov. Štyrikrát za rok sa všetci kňazi diecézy stretávajú so svojím biskupom na spoločnom stretnutí, tohtoročné jesenné rekolekcie boli v našej farnosti. Zavítal medzi nás diecézny biskup Štefan a asi päťdesiatka kňazov. Sv. omša začala o 09:00 hodine a v pomerne hojnom počte (na liptovské pomery) sa na nej zúčastnili veriaci z Trnovca a okolia. Na záver sv. omše pán biskup adresoval svoje poďakovanie prítomným veriacim. Po sv. omši pokračoval program rekolekcií v kultúrnom dome, kde sa kňazi najprv pomodlili, potom sa im prihovoril diecézny biskup, nasledovala rekolekčná prednáška a aktuality. Celé stretnutie sa zavŕšilo spoločným obedom. Aj týmto spôsobom chceme poďakovať všetkým, ktorí sa akokoľvek podieľali na tejto výnimočnej chvíli, hlavne ženám, ktoré pomáhali v kuchyni, pánu starostovi, cukrárni Vanilka za koláče a všetkým dobrodincom.