Do kina za Demitrom

26.09.2014 20:03

V piatok 26.9.2014 sa birmovanci zúčastnili na večernej sv. omši pre mládež a deti, kde sa sa naučili, načo sme na svete (aby sme Pána Boha poznávali, ho milovali, jemu slúžili, a tak sa dostali do neba). Po sv. omši sme mali na fare birmovanecké stretko, po ktorom sa piati birmovanci rozhodli zostať na fare spať. Prežili sme krásny večer, plný hier, spoločnej radosti aj modlitby (nechýbal tradičný ruženec).

V sobotu ráno, niektorí úplne slobodne a dobrovoľne, iní s miernou pomocou pána farára, sme išli na rannú sv. omšu, po ktorej sme si na fare spravili raňajky a pokračovali v pingpongovom ošiali. Po obede u Erikových rodičov sme už spoločne cestovali do Liptovských Beharoviec na pohreb dedka nášho kamaráta a miništranta Adama, aby sme ho trošku v jeho smútku potešili svojou prítomnosťou.

Naplnenú sobotu sme zakončili v kine v Liptovskom Mikuláši, kde sme si pozreli dokumentárny film 38 o Pavlovi Demitrovi. Po krátkom nákupe v Tescu sme sa domov vracali plní emócií z filmu aj zážitkov z celého dňa aj večera.